Atrakcje

Polskie plaże należą do najładniejszych w Europie. Plaza w Mielenku jest długa, szeroka, piaszczysta, czysta, nie zatłoczona, ma wszystko to, czego szuka się nad morzem – miękki, złoty piasek, szumiące za plecami drzewa i przyjemnie falujące morze.

W odległości około 50 metrów od naszego ośrodka znajduje Gminny Plac Zabaw wyposażony w wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży oraz boiskami do koszykówki i piłki nożnej. Plac zabaw jest ogólnodostępny 24 godziny na dobę, po zmroku jest on oświetlony.

Mielenko połączone jest z pobliskimi miejscowościami różnymi szlakami turystycznymi, zarówno rowerowymi jak i pieszymi. Do Mielna, Unieścia, Łaz oraz Koszalina możemy dotrzeć asfaltowymi ścieżkami rowerowymi. W kierunku Chłopów, Sarbinowa i Gąsek szlakami prowadzącymi przez lasy, idealnie dla miłośników nordic walking.

Naprzeciwko naszego ośrodka znajduje się zabytkowa zabudowa chałup i budynków gospodarczych o konstrukcji szachulcowej, pochodzących z XIX w., z charakterystycznymi naczółkowymi dachami. Warto również obejrzeć rzadko spotykany, jedyny w gminie, zabytkowy budynek bramny.

Na czerwonym szlaku z Mielenka do Chłop przebiega ”XVI Południk” oznaczony głazem wraz tablica informacyjną. Wzdłuż tego szlaku znajdują się również poniemieckie bunkry wojenne, których pierwotne przeznaczenie owiane jest tajemnicą.

Droga z Mielna do Mielenka biegnie wzdłuż alei ponad 150–letnich lip. Wiekowe drzewa szczególnie pięknie reprezentują się wiosną i jesienią.

Mielno - miejscowość oddalona o 2 km od Mielenka. Znajdują się tam promenada, sklepy z pamiątkami, restauracje, dyskoteki, kluby oraz wesołe miasteczko.

Wioska rybacka w Chłopach oddalona o 2 km od Mielenka. Przy porcie dla kutrów znajduje się nowo wybudowane molo (2016).Sarbinowo (4 km od Mielenka) nowa, szeroka promenada oraz neogotycki kościół.

Gąski (6,5 km od Mielenka) latarnia morska.

Koszalin (17 km od Mielenka) ponad 120tys. miasto z galeriami handlowymi Atrium i Emka, zabytkami i Górą Chełmską. Do Koszalina można dotrzeć rowerem, autem, busem, kolejką wąskotorową oraz statkiem „Koszałek”.

Park Wondy Koszalin (17 km od Mielenka) duży kompleks rekreacyjno - sportowy, wybudowany w 2015 roku. Na tereneie znajduje się basen pływacki, baseny dla dzieci, trzy zjeżdzalnie, saunna, SPA - odnowa biologiczna.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy (16 km od Mielenka).

Kołobrzeg (34 km od Mielenka) największe uzdrowisko na wybrzeżu, duże misato z hotleami, restauracjami molem oraz latarnią morską.